TLOS & SAKLIKENT TURU

Günlük Turlar

35,00 EURO

Turumuzun ilk durağı olan Saklıkent Kanyonu‘nun manzarası sizi büyüleyecek. Bu olağanüstü doğa olayını anlatmaya kelimeler yetmiyor; Saklıkent daha önce burayı ziyaret etmiş olanları bile her seferinde hayrete düşürmeyi başarıyor. Akdağ’ın zirvelerinde eriyen karlar ve yoğun yağışların binlerce yıldır aşındırmasıyla oluşan 13 kilometrelik Saklıkent Kanyonu aslında nispeten genç bir jeolojik oluşum. Kanyon içerisinde cesaretinizin yettiği yere kadar gidebilir, nehir kenarındaki platformlarda arkanıza yaslanıp huzur bulabilir, ya da nehirin buz gibi sularında çember botlarla Ringo Rafting yapabilir, Zipline veya Bungee Jumping (Ringo, Rafting, zipline ve Bungee Jumping fiyata dahil değildir) yaparak adrenalin seviyesini yükseltebilirsiniz. 

 Türkiye güneybatısının en zengin tarihi, arkeolojik ve doğal kaynaklarına sahip olan eski Likya bölgesinde her adımda sıradışı birşeyle karşılaşmanız hiç de zor değil. Akdağ’ın (diğer adı Masisitus) güney eteklerinde, bugüne kadar en iyi korunmuş olan antik yerleşimlerden biri olan Tlos bulunmaktadır. Doğa ananın şefkatle kucakladığı Tlos‘un kalıntılarını anlatmaya kelimeler yetmiyor. Kale tepesinde (Akropolis) Pegasus ve Chimera’yı çarpışırken duyacak, Roma hamam-hastanesinde eski Romalıların nasıl şifa bulduklarını öğrenecek, stadyumda Olimpiyat Oyunları ve gladyatör oyunlarının atmosferini hissedecek, tiyatroda Yunan drama sanatlarının sırlarına erişecek, eski mezarlıktaki (Necropolis) farklı birçok mezarın arasında insanoğlunun sonsuzluğa erişme isteğinin ardındaki düşünceleri anlayacaksınız. Yunan-Roma tarihi ve mitolojisini öğreneceğiniz bu zevkli keşif turu, size konaklama merkezinizden yapacağınız 45 dakikalık bir araba yolculuğu kadar yakın. Daha zevkli zaman geçirmeniz adına tura çıkmadan önce bölge hakkında biraz okuma yapmanızı da tavsiye ediyoruz.


 FİYATA DAHİL OLANLAR;

 Tlos Antik Kenti’ni ziyaret

·         Çay molası

·         Giriş ve rehberlik

·         El yapımı Halı Fabrikası ziyareti

·         Transfer hizmeti

*6 yaş altı ücretsiz. 7-12 yaş arası çocuklar için yarı fiyat uygulanır.*Turun gerçekleşmesi için minimum 8 katılımcı gerekmektedir,

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 35,00 EURO
  • Tek Kişilik Oda 35,00 EURO
  • Odada 3. Kişi 35,00 EURO
  • Çocuk (6-12) 17,50 EURO
  • Bebek (0-6)0,00 EURO

Tur Tarihleri


Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

0 252 614 4757