Saraybosna Turu 3 Gece 4 Gün (2021)

Yurtdışı Turlar

0,00 TL

1.GÜN

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde, uçuş saatinden minimum 3 saat önce bulunma. Pegasus Hava Yollarının tarifeli seferi ile Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Saraybosna’ya varışımızın peşinden sizleri bekleyen hususi aracımız ile Saraybosna Panoramik kent turumuzu gerçekleştiriyoruz Saraybosna şehrinin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde aracımızdan inip yürüyerek yapacağımız kent turuna başlıyoruz. Merkez kütüphane, hikâyesini dinlediğinizde oldukca şaşıracağınız Inat Kuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması vakasının yaşandığı yeri gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir anane olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile geçindiren turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camisi ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtın'da sona erecek.

İsteyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından ekstra ücretli olarak düzenlenecek olan Vrelo Bosne-Savaş Tüneli turumuza katılım sağlayabilirler.. Turumuza katılan misafirlerimizle öncelikle Saraybosna'nın su deposu Vrelo Bosne'yi ziyaret ediyoruz. İgman Dağı'nın eteklerinde yer edinen ve Bosna Nehri'nin kaynağını oluşturan Vrelo Bosne, yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir parktır. Buradaki turumuzun devamında yakın geçmiş zamanda yaşanmış olan iç muharebede şehrin kuşatma sırasında hayata bağlanmasını sağlayan harp tünelini ve müzesini ziyaret ediyoruz. Tünelin ziyarete açık kısmını görme şansına sahip olacağımız ziyaretimizde, izleyeceğimiz video ile romantik anlamış olur yaşayacağız. Savaş tüneli ziyaretimizin arkasından otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

**Extra Tur: Vrelo Bosne - Savaş Tüneli : 25 Euro (Yetişkin/Kişi Başı)

Akşam için dileyen misafirlerimiz fazladan olarak düzenlenecek olan Boşnak Gecesi turuna katılabilirler. Saraybosna'nın otantik restoranlarından birinde mahalli müzikler ve folklor eşliğinde alacağımız akşam yemeğimiz ile unutulmaz bir gece yaşayacağız. Gecenin sonunda otelimize hareket. Geceleme otelimizde.

**Extra Tur: Boşnak Gecesi : 45 Euro (Yetişkin/Kişi Başı) 

2.GÜN

SARAYBOSNA

Uyandırma ve kahvaltının peşinden gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafınca ekstra olarak düzenlenecek Öğle yemekli Mostar& Blagaj Tekkesi turuna katılabilirler. İlk olarak Mostar yolu üstünde Nazi ordusu tarafınca 2.Dünya savaşı sırasında yıkılan ve hala yıkık bir biçimde bütünlüğünü sakınan Tito Köprüsünü göreceğiz. Ardından Poçitel'e doğru yola çıkıyoruz 16. Yüzyıl Osmanlı döneminden kalma Poçitel Köyü ziyaretimizin peşinden Öğle yemeğimizi Yerel bir restaurant'da alıyoruz. Bosna - Hersek'in Mostar bölgesinde Buna nehri kaynağında kurulmuş olan Blagaj tekkesini göreceğiz. Doğa ile iç içe geçirilmiş, tepelerle bir olmuş tekke ziyaretimizin peşinden Mostar'a hareket. Varış ile birlikte yapacağımız Panoramik kent turunda göreceğimiz en mühim eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak.Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafınca 1566 yılında 456 tane kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce devam eden ateşi cevabında yıkılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da yardımıyla bir Türk firması tarafınca, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 senesinde tekrardan açılmıştır. Mostar eski şehrinin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yayan ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, hem de en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Öğle yemeğimizi yerel bir restaurant’da aldıktan sonrasında Saraybosna’ya otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
*Extra Tur - Öğle Yemekli Mostar & Poçitel & Blagaj Tekkesi turu : 60 Euro (Yetişkin/Kişi Başı) 

3.GÜN

SARAYBOSNA

Sabah kahvaltımızın arkasından özgür zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Travnik-Jajce-Pliva Şelalesi Turumuza katılabilirler. İlk olarak Jajce’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Doyulmaz güzellikler ile süslü Jajce’nin Pliva Şelalesini ziyaret ediyoruz. Bosna’da bulunan iki şelaleden birisi olan bu tabiat harikasının su ve kuş sesleri eşliğinde keyfini yaşamak için çay-kahve molası veriyoruz. Ardından şehrin eski kalesini geziyoruz. Jajce gezimizin ardından Travnik’e doğru hareket ediyoruz. Travnik’e varışa istinaden en önce eski kaleyi gezmeye başlıyoruz. Bosna Krallığında yapılma ve Osmanlı hakimiyeti esnasında kullanılmış kale ziyaretimizin ardından Osmanlı’nın Bosna’da yaptığı cami olan Süleymaniye camisini geziyoruz. Ardından şehir merkezinde yürüyüş yapıyoruz. Travnik şehrinde görülmesi gereken en önemli yerlerden birisi olan Nobel Barış ödüllü yazar Ivo Andricin evine doğru ilerliyoruz. Özellikle Balkan coğrafyasında yaşanan etnik ayrımcılığın nedenlerini Dünya’ya en güzel şekilde anlatan bu meşhur yazarın müzeye çevrilmiş olan evini ziyaret ettikten sonra Fatih Sultan Mehmed’in su içtiği rivayet edilen Mavi Suyu gezip, Saraybosna dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Geceleme otelimizde.

**Extra Tur: Travnik-Jajce-Pliva Şelalesi Turu: 60 Euro (Yetişkin / Kişi Başı) 

4.GÜN

SARAYBOSNA - İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın peşinden özgür zaman. Uçuş saatine bakılırsa, Saraybosna Havalimanına transfer. Check in işlemleri arkasından Pegasus Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

Dikkat: Ekstra turların gerçekleşebilmesi için en az katılımcı sayısının sağlanması gerekmektedir. Gerekli katılımcı sayısı sağlanamadığı durumlarda katılımcı sayısına nazaran extra tur tutarları revize edilerek sunulabilir. Misafirlerimiz herhangi bir turun organize edilmediği günlerde bireysel olarak gezilerini yapabilirler. Rehberlik ve vasıta hizmetleri, sadece transferler, şehir turu ve extra turlar için planlanmaktadır.

Light Tours, gerekli görmüş olduğu durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 

Yerel otoriteler tarafınca gezilmesine, gidilmesine bir sebeple izin verilmeyen gezi veya turlar mecbur olarak iptal olabilir. Bu seyahat ya da turların yapılamamasından Touristica sorumlu tutulamaz.

 Önemli not;

Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER;

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul (Sabiha Gökçen) - Saraybosna - İstanbul (Sabiha Gökçen) arası uçak bileti,
 • 4* Yarı Merkezi otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Panoramik Saraybosna Şehir turu (Şehir turu esnasında Türkçe rehberlik hizmeti)
 • Havalimanı / otel / havalimanı transferleri,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortası)
 • KDV dahildir.


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;

 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri,
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı bedeli (Sadece bankaya veya havalimanı vergi ofisine ödenir),
 • Her türlü kişisel harcamalar,
 • Şoför ve rehber bahşişleri (Kişi başı 5 €),
 • Programda belirtilen ekstra turlar,
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Seyahat Sağlık Sigortası


 • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0,00 TL
 • Tek Kişilik Oda 0,00 TL
 • Odada 3. Kişi 0,00 TL
 • Çocuk (0-12) 0,00 TL
 • Bebek (0-0)0,00 TL

Tur Tarihleri


Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

0 252 614 4757