Belgrad Turu 3 Gece 4 Gün

Yurtdışı Turlar

0,00 TL

1.GÜN

İstanbul - Belgrad

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde, uçuştan 3 saat önce buluşma. Biniş işlemlerimizin arkasından Pegasus Hava Yolları'nın sefer sayılı tarifeli uçuşu ile Belgrad'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik uçuş sonrası Belgrad’a varıyoruz. Pasaport işlemlerimizin peşinden bizleri bekleyen aracımız ile Panaromik şehir turumuz için yola çıkıyoruz. Şehir turu esnasında; kentin günlük yaşamını, mühim binaları ve şehrin ortasında bilgili bir biçimde bırakıldığı iddia edilen ve NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuza şehirde yayan devam ederken; Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı da görüyoruz. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile kent turumuzu tamamlıyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.GÜN

Belgrad

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının arkasından serbest vakit. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından fazladan olarak düzenlenecek öğlen yemekli Karlofça & Novisad turuna katılabilir. Akşam saatlerinde extra olarak düzenlenecek Akşam yemekli Skadarlija turuna katılabilir.

 

(Öğle Yemekli) Karlofça & Novisad Turu

Bu turumuzda Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Bu bölge Sırbistan’ın Kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak en gelişmiş bölgesidir. Bu turumuzda en önce Karlofça kasabasına gidiyoruz. Bu kasaba, tarihte her vakit önemli bir yer tutmuş olup 1922 yılına kadar Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz önemli eserlerdir. Bu kasaba, aynı zamanda, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile de Osmanlı tarihinde mühim bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turumuzun peşinden Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Bu kaleden muhteşem Novi Sad manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Ardından Novi Sad'ın merkezine hareket ediyoruz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşamış olduğu şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında hürriyet meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun ardından Belgrad’a geri dönüyoruz.

Karlofça & Novisad Turu:60 Euro (Kişi Başı)

3.GÜN

Belgrad

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının peşinden özgür zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından fazladan olarak düzenlenecek Tito'nun anıt mezarı , Zemun ve Nikola Tesla müzesi turuna katılabilirler.

Zemun ve Nikola Tesla müzesi : 40 Euro (Kişi Başı)

 

Akşam yemekli Skadarlija Turu

Mikail Street civarında olan Skadarlija bölgesi. 9. Yüzyılda, şehrin ünlü simalarının toplanma yeri olan bu bölge, sık sık Paris’in Montmartre bölgesi ile karşılaştırılıyor. Bir zamanlar çingenelerin yaşadığı, şimdilerde bohem bir köşe olan Skadarlija (Skadarska diye okunuyor), nefis akşam yiyecekleri için şahane bir tercih olur. Ahşap fıçılar içindeki zakkum ağaçları, rengârenk çiçekler ile süslenmiş bir mahalle.

Akşam yemekli Skadarlija Turu: 45 Euro

4.GÜN

Belgrad - İstanbul

 

Sabah kahvaltısının peşinden odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberiniz tarafınca belirlenen saatte Belgrad havalimanına geçirme. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları'nın sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket. Yerel saat ile İstanbul'a varış.

 


Dikkat: Ekstra turların gerçekleşebilmesi için en az katılımcı sayısı sağlanmak durumundadır. Gerekli katılımcı sayısı sağlanamadığı durumlarda katılımcı sayısına gore fazladan tur fiyatları revize edilerek sunulabilir. Misafirlerimiz herhangi bir turun organize edilmediği günlerde bireysel olarak gezilerini yapabilirler. Rehberlik ve vasıta hizmetleri,ancak transferler, kent turu ve ekstra turlar için planlanmaktadır.

Light Tours, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine bakılırsa bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine,gidilmesine bir sebeple izin verilmemiş seyahat ya da turlar yapılmaz. Bu seyahat veya turların yapılamamasından Touristica sorumlu tutulamaz. 

Önemli not; Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER;

Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (Sabiha Gökçen) - Belgrad - İstanbul (Sabiha Gökçen) gidiş, dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

Havalimanı ve güvenlik vergileri

Panaromik şehir turu

Türkçe rehberlik hizmeti

4* Merkezi Otellerde 3 gece kahvaltı dahil konaklama

Havalimanı - Otel - Havalimanı transferler

Mesleki sorumluluk sigortası

KDV.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri,

 Yurt Dışı Çıkış Harcı bedeli  (Sadece bankaya veya havalimanı vergi ofisine ödenir),

 Her türlü kişisel harcamalar,

 Şoför ve rehber bahşişleri (Kişi başı 5 €),

 Programdaki ekstra turlar,

 Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

 Seyahat Sigortası (30.000 € Teminatlı) -15 Euro / 65 yaş üzeri 30 Euro (Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan (nakit para çalınması dahil değildir), ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0,00 TL
  • Tek Kişilik Oda 0,00 TL
  • Odada 3. Kişi 0,00 TL
  • Çocuk (0-12) 0,00 TL
  • Bebek (0-0)0,00 TL

Rezervasyon Yap

Ad Soyad
Email
Telefon

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

0 252 614 4757